ze względu na dużą ilość materiału - zalecane jest przeglądanie na komputerze

Wyprawa Chorzowskiego Klubu Rowerowego na szlak Green Velo - 2022

 15 uczestników w 9 dni przemierzyło kolejny odcinek szlaku, zaczynając w Zwierzyńcu na malowniczym Roztoczu. 
Wyjazd zrealizowany w ramach zadania „Turystyka rowerowa dla każdego ” wspieranego przez Urząd Miasta Chorzów

6 sierpnia 2022

Drugi dzień wyprawy, pierwszy dzień trasy. Wspólnie przejechaliśmy 80km pętlę po Roztoczu. Odwiedziliśmy Chrząszcza w Szczebrzeszynie, Rynek i Rotundę w Zamościu oraz Roztoczańskie Muzeum PRL. Za nami pierwsze górki i wspólne plażowanie. W dniu jutrzejszym pojedziemy już szlakiem Green Velo.
Wycieczka organizowana przy wsparciu Miasto Chorzów

7 sierpnia 2022

Przemierzaliśmy teren dwóch województw: lubelskiego i podlaskiego. Ominęliśmy górski odcinek szlaku Green Velo jadąc łącznikiem od Zwierzyńca do Ulanowa. Po drodze odwiedziliśmy Biłgoraj z oryginalnym pomnikiem karabinu maszynowego. Przejechaliśmy 77km.

8 sierpnia 2022

Z Ulanowa dojechaliśmy do Sandomierza. Nasza trasa biegła przez liczne podkarpackie wsie. Odwiedziliśmy także miejscowość Gorzyce. Rowerami podjechaliśmy na sandomierskie wzgórze, zobaczyliśmy rynek. Zwiedzać stare miasto, będziemy jutro. Przejechaliśmy niecałe 70km.

9 sierpnia 2022

Ten dzień w całości spędziliśmy w Sandomierzu. Podczas spaceru po starym mieście odwiedziliśmy Bramę Opatowską i taras widokowy, Ucho Igielne, Zamek Królewski, kościół. św. Jakuba, wąwóz Królowej Jadwigi, Stary Port oraz Bazylikę Katedralną. Niektórzy z nas odwiedzili Podziemia Sandomierskie, winnice oraz Góry Pieprzowe.

10 sierpnia 2022

Kolejny dzień naszej podróży rozpoczęliśmy malowniczym przejazdem przez sady owocowe ziemi sandomierskiej. W miejscowości Ujazd odwiedziliśmy ruiny zamku Krzyżtopór. Kolejny nasz nocleg znajduje się nad jeziorem Chańcza.

11 sierpnia 2022

Kolejnego dnia naszej podróży znad jeziora Chańcza kierowaliśmy się w kierunku Kielc. Zobaczyliśmy rezerwat Kadzielnia, Pałac Biskupów i Rynek w Kielcach. Nasz kolejny nocleg przypada przy Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Po przeszło osiemdziesięcio kilometrowej trasie przywitały nas tutejsze konie.

12 sierpnia 2022

W ten dzień przejechaliśmy ostatni fragment szlaku Green Velo. Po śniadaniu w Sienkiewiczówce w Oblęgorku pojechaliśmy do miejscowości Końskie, gdzie Green Velo ma swój koniec / początek. Naszą dzisiejszą trasę zakończyliśmy na kampingu w Drzewicy. Pomimo niesprzyjającej pogody przejechaliśmy 87km.ten dzień

13 sierpnia 2022

Ostatniego dnia naszej tegorocznej wyprawy z rowerów przesiedliśmy się na kajaki po zapakowaniu rowerów I bagażu do busa ruszyliśmy pod ruiny zamku w Drzewicy gdzie rozpoczęliśmy spływ po rzece Drzewiczce. Trzy godzinny spływ dostarczył nam wszystkim wiele przyjemności, a omijanie powalonych drzew było niezłym treningiem 🙂
Kończymy naszą wyprawę i wracamy do Chorzowa. Nasz wyjazd organizowany był w ramach zadania „Turystyka rowerowa dla każdego” współfinansowanego przez Urząd Miasta Chorzów

14 sierpnia 2022